Advertisement
Seriál příspěvků o převodech lesa – IV. (Doležal)
Příspěvek přidal Jan Kadavý   
Thursday, 30 October 2008
Tuto metodu uvádíme především proto, neboť se jedná o snahu o skloubení základních principů z předešlých metod a návrh metody vlastní se záměrem jejího použití na území našeho státu. Nutno dodat, že autor ji koncipoval především s ohledem na její použití v hospodářské úpravě převodů. Jak se mu to povedlo (příp. jaká byla provozní realita), posuďte, prosím, sami.

Napište první komentář | Shlédnutí: 9945

Aktualizováno ( Thursday, 30 October 2008 )
Článek...
 
Seriál příspěvků o převodech lesa – III. (Wiehl)
Příspěvek přidal Jan Kadavý   
Wednesday, 01 October 2008
Navazujeme na předchozí příspěvek našeho seriálu o převodech lesa. Tentokrát se zaměříme na postup, který v sobě prezentuje metodu převodu přetvářením, tj. obnovou a výchovou. Pojednáme o ní i proto, neboť jejím autorem byl lesník moravského původu, generální ředitel lichtenštejnských lesů, J. Wiehl (1847 – 1917).

Napište první komentář | Shlédnutí: 11626

Aktualizováno ( Saturday, 11 October 2008 )
Článek...
 
Seriál příspěvků o převodech lesa – II. (Nanquett)
Příspěvek přidal Jan Kadavý   
Tuesday, 26 August 2008
Navazujeme na předchozí článek seriálu příspěvků, které jsou zaměřeny na pojednání o základních metodách převodů lesa. V dnešní části se zaměříme na popis metody Nanquettovy a historicky tak navážeme na metodu přímého převodu, která byla publikována v první části. Metodu tak můžeme zařadit již do skupiny převodů nepřímých, postupných, vzniklých tzv. předržením. Přejeme příjemné čtení.

Napište první komentář | Shlédnutí: 9673

Aktualizováno ( Saturday, 11 October 2008 )
Článek...
 
Seriál příspěvků o převodech lesa - I. (přímý převod)
Příspěvek přidal Jan Kadavý   
Monday, 21 July 2008
Přinášíme tímto seriál příspěvků pojednávajících nejen o historii, ale i současnosti převodů lesů nízkých (středních) na lesy vysoké na území našeho státu. Seriál si klade za cíl zprostředkovat popis konkrétních odlišných postupů a metod převodů, které vznikaly v různých historických obdobích. Domníváme se, že rozbor základních principů těchto metod nám lépe pomůže nejen pochopit současný stav v minulosti převáděných porostů, ale zároveň přispěje k našemu případnému rozhodnutí, zda v některých z nich opětovně nepřistoupit k převodům na les nízký či les střední. Přejeme příjemné čtení.

Napište první komentář | Shlédnutí: 11234

Aktualizováno ( Saturday, 11 October 2008 )
Článek...
 
Rumunský Banát
Příspěvek přidal Michal Kneifl   
Thursday, 17 July 2008
Na konci dubna dva členové našeho řešitelského týmu podnikli cestu na jih Rumunska, k Dunaji na hranici se Srbskem, do Banátu, domova našich českých krajanů. Cílem nebylo přímo lesnictví, potažmo nízký a střední les. Při toulkách po českých vesnicích a přírodou rumunského Banátu jsme však na hospodaření v lese v jeho prapůvodní formě nemohli nenarazit.

Napište první komentář | Shlédnutí: 10171

Aktualizováno ( Sunday, 20 July 2008 )
Článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 26 - 30 z 50
Template by SCHAFFENSKRAFT.INFO © 2008 | CSS 2.1 | XHTML 1.0